» Krumlov Guide: váš česky a anglicky hovořící průvodce městem Český Krumlov

Dobrý den, vítám vás na mých průvodcovských stránkách. Jmenuji se Jiří Václavíček, od roku 1998 jsem průvodcem městem Český Krumlov. Dvacet let jsem působil jako učitel, zbytek mi prominuli pro dobré chování a tak se nyní věnuji průvodcovské činnosti. Provádím v angličtině a v češtině. V Českém Krumlově bydlím od roku 1996, takže o něm už leccos vím. A mám ho rád. Hodně rád.

Český Krumlov je úchvatnou galerií historických slohů pod širým nebem. Právem je od roku 1992 na seznamu památek světového významu UNESCO. Většina domů je renesančních a barokních a od 18. století se město téměř nezměnilo. Je to takový stroj času, který vás přenese několik století do minulosti (bez notorických nevýhod středověku, což ocení hlavně váš ctěný nos, zato se všemi výhodami moderní doby, a to je neodolatelná kombinace, nemyslíte?).

Prohlídka města Český Krumlov se mnou trvá obvykle 2-3 hodiny (je možno domluvit jiný rozsah). Prohlídky jsou přátelské, zábavné i poučné. Seznamuji klienty s historií města a zámku, s jednotlivými historickými styly, se zajímavými budovami, lidmi, pověstmi i historkami. Zajímám se o historii i současnost, snažím se věci dávat do souvislostí. Neunavuji své klienty přemírou dat a balastu. (Pokud máte rádi "klasický" nudný výklad s podrobnými daty a spoustou zbytečností, zřejmě nebudu ten správný průvodce pro vás, promiňte.)

Součástí prohlídky není prohlídka zámeckých interiérů. Tuto prohlídku si mohou zájemci rezervovat. Na zámku působí zámečtí průvodci. Při mé prohlídce pouze procházíme zámeckými exteriéry. Svým klientům doporučuji zejména 1.trasu zámeckými interiéry. Maškarní sál a zlatý eggenbergský kočár jsou památky, na které se nezapomíná, stejně jako návštěva renesančních pokojů, kde žili a pracovali poslední Rožmberkové.

Zámek je uzavřen každé pondělí a také od listopadu do konce března. Exteriéry zámku jsou volně přístupné vždy.

Vzácnou památku představuje také barokní zámecké divadlo. Také zde je možná prohlídka, doporučuji si ji také rezervovat

Navštivte Český Krumlov, Perlu Jižních Čech! Historické centrum je téměř kompletně restaurováno a jeho atmosféra je stále přátelská a uchvacující i přesto, že město navštíví více než milion turistů ročně. Přijeďte se přesvědčit sami! (Pokud ještě váháte, klikněte, prosím, na odkaz Fotografie.)

Těším se na vaši návštěvu a/nebo spolupráci.

Váš Jiří Václavíček, Krumlov Guide.