» Krumlov Guide: Fotogalerie Český Krumlov (stačí kliknout)

Český Krumlov – Perla Jižních Čech
Český Krumlov – Perla Jižních Čech. Kdo ví, na chvíli se zasní a oči se mu orosí krásnými vzpomínkami. Kdo neví a tuší, přijede. Kdo neví a netuší, ostrouhá mrkvičku. Kde jinde u nás (Praha laskavě promine) najdete takové křivolaké středověké uličky, tak mohutný hrad s věží, které u nás stěží rovné jest, tolik nakupených zachovalých renesančních a barokních domů, středověkých krčem a hospůdek s otevřenými ohništi, tak podmanivou atmosféru… Teď už víte nebo alespoň tušíte… Přijeďte. Budete srdečně vítáni. Ať v českém městě zní vedle japonštiny, angličtiny, němčiny, čínštiny a ruštiny také naše mateřská řeč… Přijeďte se přesvědčit proč se sem, proboha, ti cizinci vláčejí přes půl světa. Máte to kousek, nanejvýš pár set kilometrů… Vítejte v mé fotogalerii. Váš Jiří Václavíček, Krumlov Guide a možná i fotograf.


Kouzla se zjevují v noci... (těm, kdo přes noc zůstanou)


Slavnosti Pětilisté Růže
Slavnosti Růže – pokud je znáte, asi přijedete zas. Pokud je neznáte, přijeďte. Jednou za rok město ožívá středověkým ruchem – průvodem stovek lidí v renesančních kostýmech, rytířskými turnaji, středověkými hostinami a hrami, koncerty pod širým nebem, přehlídkou ručně dělaných výrobků k potěše oka i bříška, ohňostrojem i divadelními představeními. Pokud máte strach z davů lidí a protiví se vám vůně špekáčků a rožněných selátek, zůstaňte radši doma. Pokud vám to nevadí a chcete něco zažít, určitě přijeďte. Pochybuji, že budete litovat. Ubytování si zajistěte několik měsíců předem…


Hrad a zámek Český Krumlov
Vítejte na Krumlově! Krumlovský hrad pochází ze začátku 13. století. Původně gotická věž byla v 16. století přestavěna na renesanční krásku. Znáte v Česku věž krásnější? Zdvořile si dovolím pochybovat. Vyšlapejte 162 schodů a je vaše. U nohou vám bude ležet překrásné středověké město s kopci v okolí. Navštivte krásný zámecký park. Pokud zde zažijete i proslulé divadelní představení, tím lépe. Z několika zámeckých tras doporučuji zejména tu první. Maškarní sál a zlatý eggenbergský kočár jsou památky, na které se jen tak nezapomíná. Přijeďte. Neolitujete.


Český Krumlov je stroj času: nastupte si, prosím!
Český Krumlov je středověkou galerií pod širým nebem. Tak fotogenické město s tak silnou atmosférou se hned tak nevidí. A přesto je pochopitelně i mezi Čechy mnoho lidí, kteří nikdy Český Krumlov nenavštívili. Patříte-li mezi ně, podívejte se na fotografie. Pokud vás osloví, neváhejte a přijeďte. Pochybuji, že olitujete. Český Krumlov je teď nejkrásnější od nejméně 18. století. Není mnoho českých měst, které vás za návštěvu tak bohatě odmění…


Kostel sv. Víta v Českém Krumlově
Kostel Svatého Víta je hlavním kostelem v Českém Krumlově. Byl postaven v době husitské a patří mezi největší památky města.


Český Krumlov je hezký i v zimě
V zimě je v Českém Krumlově tak málo turistů, že je až k nevíře, že je to stejné město, které v létě obléhají statisíce turistů… A přesto stojí za návštěvu i v zimě. Tiché, zamyšlené město, krčmy s otevřeným ohništěm, klid a mír.


Český Krumlov vás dostane!


Český Krumlov na starých obrázcích a fotografiích
Mí klienti se mě často ptají: „Jak Český Krumlov vypadal před dávnými lety? Jak vypadal za socialismu? Změnil se hodně?“ Našel jsem některé obrázky a fotografie, které na tyto otázky odpovídají. Snad vás potěší. Jiří.


Klášter v Českém Krumlově
Klášter minoritů a klášter klaristek. Založen cca 1350, rozšiřován v 15. století, v 17. století požáry klášter poničily a byl rozsáhle barokně přestavován. Klášter byl zrušen v roce 1950. Od té doby chátral a teprve dnes je postupně opravován. Součástí komplexu jsou klášterní zahrady, které jsou veřejnosti nepřístupné. Zubožený klášter si zachoval podmanivou atmosféru, kterou se snažím ukázat na svých fotografiích.


Vážení a milí, pokud se vám fotografie líbily, stovky dalších najdete v mých fotogaleriích Cesky Krumlov: Celebrations of the Rose, tedy Slavnosti Růže, a Cesky Krumlov Photos zde: picasaweb.google.com/jiri.vaclavicek.